هیپنوتیزم درمانی چیست

0

هیپنوتیزم درمانی چیست؟ برخی می‌گویند یک روش درمانی موثر است، اما برخی آن را دروغی بیش نمی‌دانند. در این مطلب به بررسی جامع این موضوع می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

هیپنوتیزم درمانی VS. هیپنوتیزم

قبل از هر چیز باید این تصور غلط و رایج را از میان برداریم: اگرچه هیپنـوتیزم درمانی و هیپنوتیزم هر دو یک هدف را دنبال می‌کنند (هدایت کردن فرد به آرامشی عمیق که در آن حالت بسیار به توصیه‌ها واکنش نشان می‌دهد)، اما تفاوت میان این دو بسیار بزرگ است.

هیپنوتیزم درمانی یک روش درمانی است که توسط یک روان‌درمانگر دارای مجوز انجام می‌شود و هدف آن بهبود کلی حال و احوال بیمار است. در حالی که هیپنوتیزم یک ابزار کمدی است که اصلا اعتبار خوبی در میان مردم ندارد.

از هیپنوتیزم درمانی بدلیل تصورات غلط و قضاوت‌های نادرست غافل نشوید. این روش درمانی تایید شده را امتحان کرده و اثراتش را بر روی ذهن‌تان بررسی کنید.

بیشتر بخوانید:

هیپنوتیزم درمانی دقیقا چیست؟

به گزارش وبسایت معتبر Psychology Today، هیپنوتیزم درمانی یک وضعیت شبیه به بیهوشی (از خود بی خود شدن) است که با کمک یک درمانگر بالینی انجام شده و از طریق آن به تمرکز و توجه دست می‌یابید. هیپنوتیزم درمـانی شبیه به حالتی است که فرد به طور کامل جذب چیزی می‌شود، به طور مثال جذب شدن کامل به یک کتاب، فیلم یا حتی افکار.

یک متخصص روانشناسی می‌گوید که این حالت می‌تواند بسیار برای خلاقیت و احوالِ فرد مهم باشد. قرار گرفتن در چنین وضعیت عمیقی به شما اجازه می‌دهد تا بر روی درون و باطن‌تان متمرکز شوید.

آیا هیپنوتیزم درمانی واقعا موثر است؟

اینکه دانشمندان به طور دقیق در حال مطالعۀ هیپنوتیزم هستند، نشان می‌دهد که این روش اثراتی را بر روی افراد دارد. در غیر این صورت دانشمندان می‌توانستند وقت خود را صرف مسائل مهمتری کنند.

گزارشات نشان می‌دهند که بیش از ۷۵ درصد از کسانی که از آرتریت رنج می‌برند، با انجام هیپنوتیـزم درمانی، بهبودی قابل توجهی را در کاهش درد‌هایشان تجربه کرده‌اند. در واقع پژوهشی نشان می‌دهد که ممکن است هیپنوتیزم درمانی برای درمان درد مزمن و حاد، موثرتر از داروهای رایج باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.