غذای ارگانیک چیست و چه فوایدی دارد؟

0

غذای ارگانیک در دو دهۀ اخیر به شدت محبوب شده است. در سال ۲۰۱۴، مصرف‌کنندگان آمریکایی ۳۹٫۱ میلیارد دلار برای خرید محصولات ارگانیک هزینه کردند. به نظر می‌رسد که محبوبیت این نوع مواد غذایی نه تنها رو به کاهش نیست، بلکه میزان فروش آنها در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال ۲۰۱۴ با ۱۱ درصد افزایش روبه‌رو بوده است.

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که غذای ارگانیک ایمن‌تر، سالمتر و خوشمزه‌تر از غذای معمولی است. سایر افراد می‌گویند که محصولات ارگانیک برای محیط زیست و سلامت حیوانات بهتر هستند.

در این مقاله به مقایسۀ غذای ارگانیک با غذای غیرارگانیک خواهیم پرداخت.

غذای ارگانیک چیست؟

واژۀ «ارگانیک» یا «طبیعی» به غذاهایی نسبت داده می‌شود که دارای فرآیند تولید خاصی هستند.

غذاهای ارگانیک بدون استفاده از مواد شیمیایی مصنوعی، هورمون‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها یا جانداران دستکاری‌شده ژنتیکی کشت و پرورش می‌یابند.

برای اینکه غذایی برچسب ارگانیک را دریافت کند، باید عاری از هرگونه افزودنی غذایی مصنوعی باشد.

این افزودنی‌های عبارتند از شیرین‌کننده‌های مصنوعی، نگهدارنده‌ها، رنگ‌ها، طعم‌دهنده‌ها و مونوسدیم گلوتامات (MSG).

برای بهبود رشد گیاهان ارگانیک، از کودهای طبیعی نظیر کود حیوانی استفاده می‌شود. حیواناتی که به‌طور ارگانیک پرورش داده می‌شوند نیز هیچ آنتی‌بیوتیک یا هورمونی دریافت نمی‌کنند.

کشاورزی ارگانیک معمولا به دنبال بهبود کیفیت خاک و تبدیل آب زمین است. این نوع کشاورزی همچنین آلودگی را کاهش داده و ممکن است برای محیط زیست بهتر باشد.

پرفروش‌ترین غذاهای ارگانیک عبارتند از میوه‌ها، سبزیجات، غلات، لبنیات و گوشت. امروزه بسیاری از محصولات ارگانیک فرآوری‌شده نظیر نوشابه، کوکی و سیریال صبحانه نیز در دسترس هستند.

غذای ارگانیک شاید مغذی‌تر باشد

مطالعاتی که به مقایسۀ محتوای غذایی محصولات ارگانیک و غیرارگانیک پرداخته‌اند نتایج متناقضی دارند.

این تناقض در اغلب موارد ناشی از تنوع طبیعی موجود در فرآیند کنترل غذا و تولید آن است.

با این حال، شواهد نشان می‌دهند که غذاهای ارگانیک ممکن است مغذی‌تر باشند.

گیاهان ارگانیک آنتی‌اکسیدان و ویتامین بیشتری دارند

تعدادی از مطالعات نشان داده‌اند که غذاهای ارگانیک عموما حاوی سطوح بالاتری از آنتی‌اکسیدان‌ها و برخی ریزمغذی‌ها نظیر ویتامین ث، روی و آهن هستند.

در واقع، سطوح آنتی‌اکسیدان‌ها در این محصولات می‌توانند تا ۶۹ درصد بیشتر باشند.

یک مطالعه نشان می‌دهد که توت‌ها و ذرت ارگانیک ۵۸ درصد آنتی‌اکسیدان و تا ۵۲ درصد ویتامین ث بیشتری دارند.

بعلاوه، یک مطالعه گزارش داده است که جایگزین کردن میوه، سبزیجات و سیریال‌های عادی با گزینه‌های ارگانیک می‌تواند محتوای آنتی‌اکسیدان در رژیم غذایی را افزایش دهد. این افزایش شبیه به خوردن ۱ تا ۲ وعدۀ بیشتر میوه و سبزیجات در روز می‌باشد.

گیاهان ارگانیک برای حفاظت از خود به اسپری‌های آفت‌کش شیمیایی وابسته نیستند. این گیاهان در عوض ترکیبات حفاظتی بیشتری را از خود تولید می‌کنند که در واقع همان آنتی‌اکسیدان‌ها میباشند.

این می‌تواند تا حدودی توضیح دهد که چرا این گیاهان آنتی‌اکسیدان بیشتری دارند.

بیشتر بخوانید:

سطوح پایین نیترات

نشان داده شده است که گیاهانی که به صورت ارگانیک رشد می‌کنند، سطوح کمتری نیترات دارند. در حقیقت، مطالعات نشان می‌دهند که سطوح نیترات در این گیاهان ۳۰ درصد کمتر است.

سطوح بالای نیترات با افزایش خطر بروز برخی از انواع سرطان در ارتباط است.

سطوح بالای نیترات همچنین با بیماری‌ای به نام متهموگلوبینمی در ارتباط میباشد. این بیماری در نوزادان بروز می‌کند و توانایی بدن برای حمل اکسیژن را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

با این حال، بسیاری از مردم باور دارند که دربارۀ اثرات مضر نیترات اغراق شده است. فواید مصرف سبزیجات بسیار بیشتر از مضرات آنها هستند.

لبنیات و گوشت ارگانیک ممکن است اسیدهای چرب مفیدتری داشته باشند

شیر و محصولات لبنی ارگانیک ممکن است سطوح بالاتری از اسیدهای چرب امگا ۳ و کمی مقادیر بیشتری از آهن، ویتامین ای و کاروتنوئیدها را داشته باشند.

با این حال، شیر ارگانیک در مقایسه با شیر غیرارگانیک ممکن است سلنیوم و ید کمتری داشته باشد. این دو مادۀ معدنی برای سلامتی ضروری هستند.

بررسی ۶۷ مطالعه نشان می‌دهد که گوشت ارگانیک نسبت به گوشت معمولی، سطوح بالاتری از اسیدهای چرب امگا ۳ را داشته و سطوح چربی‌های اشباع آن کمی کمتر بوده است.

مصرف بیشتر اسیدهای چرب امگا ۳ با بسیاری از فواید برای سلامتی، از جمله کاهش خطر بیماری قلبی ارتباط داده شده است.

برخی مطالعات تفاوتی کشف نکرده‌اند

بررسی ۵۵ مطالعه نشان می‌دهد که تفاوتی میان محتوای غذایی گیاهان معمولی و گیاهان ارگانیک وجود ندارد، با این استثنا که سطوح نیترات در محصولات ارگانیک کمتر بوده‌اند.

بررسی ۲۳۳ مطالعۀ دیگر نشان داده است که شواهد محکمی وجود ندارند که مغذی‌تر بودن غذای ارگانیک نسبت به غذای معمولی را اثبات کرده باشند.

این تفاوت در نتایج مطالعات به این دلیل است که محتوای غذایی محصولات به عوامل متعددی نظیر کیفیت خاک، وضعیت هوا و زمان برداشت بستگی دارد.

کمتر بودن مواد شیمیایی و باکتری‌های مقاوم

بسیاری از مردم برای اجتناب از مصرف مواد شیمیایی مصنوعی به سراغ غذای ارگانیک می‌روند.

شواهد نشان می‌دهند که مصرف این غذاها ممکن است قرار گرفتن شما در معرض آفت‌کش‌ها و باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک را کاهش دهند.

یک مطالعه نشان داده است که سطوح کادمیم – یک فلز فوق‌العاده سمی – در غذاهای ارگانیک ۴۸ درصد کمتر هستند. بعلاوه، احتمال وجود باقیماندۀ آفت‌کش‌ها در گیاهان غیرارگانیک چهار برابر بیشتر است.

ذکر این نکته مهم است که سطوح بالاتر کادمیم و باقیماندۀ آفت‌کش‌ها در گیاهان معمولی (غیرارگانیک) همچنان بسیار کمتر از میزانی هستند که برای سلامتی مضر باشند.

با این حال، محققین نگران این هستند که کادمیم با گذر زمان در بدن مصرف‌کنندگان جمع شده و به بروز آسیب منجر گردد. شستن، سابیدن، پوست کندن و پختن غذا می‌تواند این مواد شیمیایی را کاهش دهد، اگرچه این روش‌ها همیشه برای از بین بردن کامل این مواد کافی نیستند.

در هر صورت، شواهد نشان می‌دهند که قرار گرفتن در معرض باقیماندۀ آفت‌کش‌های موجود در غذاها کم بوده و به احتمال زیاد باعث بروز آسیب نمی‌شود.

از آنجایی که در مزرعه‌داری ارگانیک از آنتی‌بیوتیک‌ها برای حیوانات استفاده نمی‌شود، محصولات ارگانیک عموما حاوی مقادیر نسبتا کمتری از باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک هستند.

منبع healthline.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.