آب خام چیست و چه مضراتی دارد

0

آب خام (Raw water) به آبی گفته می‌شود که تحت تاثیر هیچگونه تصفیه و فرآیندی نبوده و آب‌های زیرزمینی، آب باران و آب‌ چاه‌ها، و پیکرهایی نظیر رودخانه‌ها و رودها را شامل می‌شود. طرفداران آب خام معتقدند که آب شیر یا آب داخل بطری، فرآوری‌شده می‌باشد و آب خام حاوی تمام ترکیبات طبیعی بوده و فواید خاص خودش را دارد. در این مقاله به بررسی بیشتر این موضوع می‌پردازیم.

فواید احتمالی

آب خام کاملا طبیعی است؛ اما این بدین معنا نیست که سالم می‌باشد. در این بخش به بررسی فواید احتمالی مصرف آب خام می‌پردازیم و سپس خطرات آن را بررسی خواهیم کرد.

سرشار از مواد معدنی

طرفداران آب خام می‌گویند که این آب محتوای غنی‌تری از مواد معدنی را در خود جای داده و آب تصفیه شده مواد معدنی خود را از دست می‌دهد. بنابراین، آب خام مغذی‌تر و مفیدتر است.

با این حال، شواهد نشان می‌دهند که به طور کلی آب تامین‌کنندۀ اصلی مواد معدنی برای انسان نیست. در حقیقت، آب مقدار بسیار ناچیزی از مواد مغذی را فراهم می‌کند.

افرادی که آب خام مصرف می‌کنند، نگرانی‌هایی دربارۀ فلوراید موجود در آب تصفیه‌شده دارند. فلوراید برای اولین‌بار در سال ۱۹۴۵ به سیستم آب آشامیدنی آمریکا اضافه شد تا از بروز پوسیدگی دندان جلوگیری کند.

ترس این افراد از این است که مصرف زیاد فلوراید می‌تواند باعث بروز فلوئوروزیس شده و سایر مشکلات سلامتی را به دنبال داشته باشد. با این حال، مطالعات نشان می‌دهند چنین مشکلاتی تنها در موارد مسمومیت رخ می‌دهند و میزانِ فلوراید موجود در آب تصفیه‌شده محدود است و باعث بروز چنین مشکلاتی نمی‌شود.

محتوای قلیایی

کسانی که آب خام می‌نوشند باور دارند که محتوای قلیایی این آب از آب تصفیه‌شده بهتر است. منظور از قلیایی همان سطح pH می‌باشد.

میزانِ pH عددی بین ۱ تا ۱۴ است که نشان می‌دهد غذا، نوشیدنی یا محصولی قلیایی است یا اسیدی. pH اگر عدد ۷ باشد، خنثی در نظر گرفته می‌شود. این عدد اگر کوچکتر باشد، نشانگر اسیدی بودن محصول بوده و اگر عدد بزرگتر باشد، به آن قلیایی می‌گویند.

سطح pH آب خام بالاتر از آب تصفیه شده است. یکی از فواید احتمالی آب خام این است که به خنثی کردن اسید بدن کمک می‌کند.

بسیار مهم است که توجه داشته باشید، اگر محیط بدن شما بیش از حد اسیدی باشد، عواقب منفی‌ای در انتظار سلامتی‌تان است. البته این عواقب زمانی که محیط بدن بیش از حد قلیایی باشد هم به سراغ‌تان می‌آیند. بیش از حد قلیایی بودن بدن می‌تواند در تغییرات گوارشی و ناراحتی‌های پوستی نقش داشته باشد.

طرفداران آب قلیایی باور دارند که این آب به پاکسازی روده کمک کرده، خواص ضدپیری دارد، از سیستم ایمنی بدن حمایت کرده و می‌تواند به مقاومت بدن در برابر سرطان کمک کند. اگرچه شواهد علمی این ادعاها را تایید نمی‌کنند.

واقعیت این است که بدن شما با دقت بر روی سطح pH خون و بدن کنترل دارد. مهم نیست که pH آب مصرفی‌تان ۷، ۸ یا ۹ باشد؛ احتمال اینکه آب مصرفی تغییر قابل توجهی در pH بدن به وجود آورد بسیار پایین است.

نوشیدن آب تصفیه‌نشده (آب خام) می‌تواند شما را در معرض بیماری و حتی مرگ قرار دهد.

پروبیوتیک‌ها

بیشتر بخوانید:

برخی ادعا می‌کنند که آب خام سرشار از پروبیوتیک‌ها (باکتری‌های مفید) است. اگرچه ممکن است این آب حاوی باکتری باشد، اما این باکتری‌ها از نوع مفیدی که در ماست و غذاهای تخمیر‌شده یافت می‌شوند نیستند.

اغلب باکتری‌های موجود در آب تصفیه نشده، از نوع خطرناک بوده و می‌توانند باعث بروز بیماری شوند.

در سال ۲۰۱۷ کشور یمن با شیوع وبا مواجه شد که حدود یک میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داد. وبا یک بیماری است که از طریق مصرف غذا یا آبی که حاوی نوع خاصی از باکتری مدفوعی باشد به وجود می‌آید.

تصفیه و فیلتر کردن آب با استفاده از مواد شیمیایی، کمک می‌کند تا باکتری‌های مضر موجود در آن از بین بروند.

آب خام

خطرات آب خام

آب تصفیه‌نشده ممکن است حاوی باکتری‌ها، ویروس‌ها و مواد شیمیایی باشد که می‌توانند مضر بوده و باعث شیوع بیماری‌ شوند. در آمریکا، آب شیر به گونه‌ای تصفیه می‌شود که بیش از ۹۰ نوع مختلف از آلاینده‌های موجود در آن از بین می‌روند.

آلودگی به باکتری

بدون گندزدایی و تصفیۀ مناسب، آب می‌تواند حاوی میکروارگانیسم‌های خطرناک مختلفی باشد. این میکروارگانیسم‌ها می‌توانند باعث بروز مشکلات سلامتی فراوانی شوند که از جملۀ آنها می‌توان به اسهال، وبا، سپتیسمی و حتی مرگ اشاره کرد.

تعدادی از مطالعات نشان می‌دهند که باکتری E. coli در آب چشمه‌های طبیعی در مکان‌هایی نظیر کره و مغولستان یافت می‌شود. این باکتری می‌تواند باعث بروز بیماری‌های جدی در انسان گردد.

به گزارش شبکه نشنال جئوگرافیک، تنها ۲٫۵ درصد از آب جهان، تازه و قابل آشامیدن است.

آلودگی شیمیایی

آب آشامیدنی از آب‌های زیرزمینی، رودها، رودخانه‌ها و نهرها بدست می‌آید.

ممکن است این آب توسط محصولات جانبی حیوانات، میکروب‌ها، مواد شیمیایی، آلودگی‌ها و داروها آلوده شود. آلودگی‌های شیمیایی احتمالی عبارتند از آرسنیک، مس، سرب، ایزوتوپ پرتوزا، محصولات جانبی ضدعفونی و سایر مواد شیمیایی سمی.

در کشورهای توسعه‌یافته، آب با سطوح قابل قبولی از مواد شیمیایی نظیر کلر تصفیه می‌شود.

این مواد شیمیایی، میکروارگانیسم‌های مضر موجود در آب را از بین می‌برند. همچنین این مواد شیمیایی حاوی آنتی کروسیوها هستند که به محافظت از آب در برابر آلودگی‌ زیربنایی کمک می‌کنند.

نوشیدن آب تصفیه‌نشده (آب خام) می‌تواند شما را در معرض بیماری و حتی مرگ قرار دهد.

منبع healthline.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.