بهترین پودر پروتئین کدام است؟

0

آیا به دنبال بهترین پودر پروتئین هستید؟ برای انتخاب کردن بهترین پودر پروتئین ، صدها محصول مختلف پیش روی شماست و تصمیم‌گیری در این مورد می‌تواند دشوار باشد. اگرچه ما نمی‌توانیم یک محصول خاص را توصیه کنیم، اما در این مقاله به بررسی انواع پودر پروتئین و مزایا و معایب آنها می‌پردازیم.

پروتئین آب پنیر یا کازئین

این دو پروتئین از شیر بدست می‌آیند و از طریق فرآیندی شیمیایی، ایزوله می‌شوند.

شاید از نظر بسیاری از مردم، پروتئین وی یا آب پنیر، بهترین پودر پروتئین باشد. به طور کلی می‌توان گفت که آب پنیر پروتئینی مایع است که هنگام تهیۀ پنیر، از آن جدا می‌شود. این پروتئین بسیار سریع هضم شده و گزینه‌ای عالی برای ریکاوری بعد از تمرین ورزشی می‌باشد. کازئین پروتئینی است که در پنیر باقی می‌ماند و هضم آن در بدن بسیار کُندرتر است. این پروتئین گزینه‌ای ایده‌آل برای مصرف پروتئین در صبح زود یا شب می‌باشد.

یکی از مزیت‌های این پروتئین‌ها این است که به راحتی با اسموتی‌ها ترکیب می‌شوند و بافتی خامه‌ای و طعمی شبیه به مغزهای خوراکی دارند. اغلب کسانی که به باشگاه می‌روند از این دو نوع پروتئین استفاده می‌کنند. برای خرید این پروتئین‌ها، به سراغ محصولاتی بروید که از دام‌های علف‌خوار تهیه شده و پاستوریزه هستند.

اگر به لبنیات حساسیت دارید، ممکن است آب پنیر و کازئین به خوبی در بدن‌تان هضم نشده و حتی باعث بروز التهاب شوند. همچنین مصرف این پروتئین‌ها برای افراد وگان (گیاهخواران مطلق) و کسانی که به عدم تحمل لاکتوز دچار هستند، توصیه نمی‌شود.

پروتئین سویا

پروتئین سویا یکی از پروتئین‌های کامل گیاهیِ نادر است. این بدین معناست که سویا حاوی تمامِ اسیدهای آمینۀ مورد نیاز بدن می‌باشد. سرعت هضم این پروتئین متوسط بوده و گزینه‌ای عالی برای صبحانه می‌باشد. بعلاوه، مصرف پروتئین سویا برای افراد وگان و کسانی که عدم تحمل لاکتوز دارند کاملا مناسب است.

با این حال، این پروتئین می‌تواند طعم ناخوشایند سویا و بافتی بسیار شبیه به گچ داشته باشد. همچنین افرادی هستند که به سویا حساسیت داشته یا بدلیل احتمال آلودگی GMO، از مصرف آن پرهیز می‌کنند. اگر قصد خرید پروتئین سویا ایزوله را دارید، حتما به سراغ محصولات ارگانیک بروید.

پروتئین نخود

بیشتر بخوانید:

نخود با داشتن محتوای غنی اسیدهای آمینه و پروتئین، گزینه‌ای عالی برای تامین پروتئین گیاهی می‌باشد. برخلاف پروتئین سویا، که به طور شیمیایی پردازش می‌شود و ایزوله می‌گردد، نخود به شکل مکانیکی پردازش، خشک، آسیاب و در محلول سالین خیسانده می‌شود، تا یک ترکیب سرشار از پروتئین بدست آید.

پروتئین نخود سرشار از آمینواسیدهای شاخه‌دار (BCAA) است که برای ساخت عضله عالی بوده و گزینه‌ای مناسب برای ریکاوری بعد از تمرین می‌باشند. البته نخود یک پروتئین کامل نیست، زیرا فاقد برخی از اسیدهای آمینه ضروری نظیر تریپتوفان و متیونین می‌باشد.

پروتئین شاهدانه و سایر دانه‌ها

امروزه بسیاری از محصولات پروتئینی موجود در بازار، حاوی ترکیبی از پروتئین‌های دانه‌ای نظیر چیا، شاهدانه و تخم کدو می‌باشند. یکی از مزیت‌های پروتئین شاهدانه این است که اسیدهای چرب امگا ۳ و اسیدهای امگا ۶ موجود در آن، نسبتی ۳ به ۱ دارند؛ این به مبارزۀ بدن با التهاب کمک می‌کند. پروتئین شاهدانه همچنین سرشار از مواد مغذی مهم نظیر منیزیم، پتاسیم و فیبر می‌باشد.

شاهدانه یک پروتئین کامل نیست، اما می‌توانید آن را با سایر پودرهای پروتئین ترکیب کنید تا این کمبود جبران شود.

برنج قهوه‌ای

بهترین مزیت پروتئین برنج این است که بسیار هایپوآلرژنیک می‌باشد؛ یعنی اگر حساسیت‌های زیادی داشته باشید، به احتمال زیاد می‌توانید این پروتئین را بدون مشکل مصرف کنید.

در میانِ پودرهای پروتئین گیاهی، به نظر می‌رسد که برنج بهترین طعم را داشته باشد. اگر با بافت برنج مشکلی ندارید، می‌توانید آن را به اسموتی خود اضافه کرده و ویتامین‌های ب مهم و مواد معدنی مختلف را دریافت کنید.

اگر می‌خواهید یک پروتئین کامل داشته باشید، مقداری از پودر پروتئین نخود را به پودر برنج اضافه کنید تا محتوای اسیدهای آمینه متعادل شوند.

به نظر شما بهترین پودر پروتئین کدام است؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع care2.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.