برای حفظ سلامت کبد چه بخوریم

0

غذا بهترین دارو است؛ بسیاری از مواد غذایی وجود دارند که می‌توانند کبد – این عضو پرکارِ بدن – را تقویت کرده و ترمیم کنند. از آنجایی که کبد بیش از ۵۰۰ عملکرد مختلف دارد، حمایت از آن از طریق خوردن غذاهای مفید، بسیار برای سلامتی ما مهم است. در این مطلب به معرفی بهترین مواد غذایی که سلامت کبد را تضمین می‌کنند خواهیم پرداخت.

چغندر

این سبزی ریشه‌ای بنفش‌رنگ حاوی ماده‌ای به نام «بتائین» است که هضم را بهبود می‌بخشد. یکی از عملکردهای کبد کمک به هضم، و به ویژه هضم چربی از طریق ترشح صفرا است. تکه‌های خام چغندر را بر روی سالاد یا درون سوپ ریخته و از این سبزی پرخاصیت بهره‌مند شوید.

روغن نارگیل

مطالعه‌ای که اخیرا در مجلۀ Science of Food and Agriculture منتشر شده، نشان می‌دهد که مصرف روغن نارگیل طبیعی می‌تواند نشانه‌ها و علائم بیماری کبد چرب را از بین ببرد. کبد چرب معمولا ناشی از وجود چربی شکم، سندرم متابولیک و چاقی مفرط است، که همگی در بروز بیماری قلبی نیز دخیل هستند. برای پخت‌وپز از روغن نارگیل استفاده کنید.

قاصدک

برای حفظ سلامت کبد و تقویت این عضو، مقداری از پودر ریشۀ کبابی‌شدۀ گیاه قاصدک را تهیه کرده و به اسموتی خود اضافه کنید. ریشه قاصدک عملکرد کبد را تقویت کرده و نرخ سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

تخم کتان و روغن تخم کتان

کتان به زنواستروژن‌ها – استروژن‌های مصنوعی که از طریق پلاستیک‌ها و آلودگی به وجود می‌آیند – که به تعادل هورمونی آسیب می‌زنند، متصل می‌شود و کار فیلتر و دفع کردن این مواد توسط کبد را راحت‌تر می‌کند. مقداری از تخم کتان را به غلات صبحانه، نان تست، سالاد یا اسموتی خود اضافه کنید.

سیر

سرشار از ترکیبات گوگرد است و به ثابت نگه داشتن نرخ سم‌زدایی در کبد کمک می‌کند. ترکیبات گوگرد همچنین به کلسترول و فلزها متصل می‌شوند و همین سبب می‌شود تا سیر گزینه‌ای عالی برای کسانی باشد که به دنبال حفظ سلامت کبد خود هستند.

سبزیجات برگدار

این نوع سبزی‌ها فوق‌العاده مغذی بوده و بسیار برای کبد مفید می‌باشند. مطالعه‌ای که در مجلۀ پزشکی Lipids in Health and Disease منتشر شد نشان می‌دهد که خوردن بیشتر سبزیجات برگدار باعث بهبود وضعیت اسید چرب کبد شده و نه تنها خطر ابتلا به کبد چرب را کاهش می‌دهد، بلکه می‌تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را نیز کمتر کند.

لیمو

هیچ فهرستی از غذاهای مفید برای کبد، بدون حضور لیمو کامل نیست. لیمو توانایی کبد برای متابولیزه کردن گلیکوژن – یک منبع انرژی برای عملکردهای مختلف بدن – را تقویت می‌کند. تحقیقات مجلۀ Toxicology Letters نشان می‌دهند که ترکیبات فراوان لیمو، سوخت‌وسازِ گلیکوژن در کبد را بهبود می‌بخشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.