خواص پروتئین آب پنیر

0

پروتئین آب پنیر یکی از بهترین مکمل‌هاست که مطالعاتی زیادی بر روی آن انجام شده است. این پروتئین ارزش غذایی بسیار بالایی داشته و مطالعات علمی، خواص فراوانِ آن برای سلامتی را اثبات کرده‌اند. در این مطلب به بررسی برخی از خواص پروتئین آب پنیر می‌پردازیم.

آب پنیر سرشار از پروتئین با کیفیت

پروتئین آب پنیر همانطور که از نامش پیداست از آب پنیر بدست می‌آید. آب پنیر مایعی است که در فرآیند تولید پنیر از شیر جدا می‌شود. این مایع یک پروتئین کامل و با کیفیت است که تمامیِ اسیدهای آمینه ضروری را در خود جای داده است.

علاوه بر این موارد، این پروتئین بسیار قابل‌هضم بوده و سریعا توسط روده‌ها جذبِ بدن می‌شود.

افزایش رشد عضلات

حجم عضلانی با افزایش سن به طور طبیعی کاهش پیدا می‌کند. این معمولا باعث افزایش چربی و بالا رفتن خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن در افراد می‌شود. این تغییر در بدن را می‌توان با ترکیبی از تمرین‌های قدرتی و رژیم غذایی مناسب، مهار کرده و یا از آن پیشگیری کرد.

ثابت شده است که انجام تمرین‌های قدرتی به همراه مصرف منظم منابع با کیفیت پروتئین، مانند پروتئین آب پنیر، می‌تواند در پیشگیری از انحطاط عضلانی موثر باشد.

کاهش فشار خون

فشار خون بالایِ غیرعادی یکی از عوامل خطر شایع در بروز بیماری قلبی است. مطالعات بسیاری مصرف محصولات لبنی را با کاهش فشار خون پیوند داده‌اند. این خاصیت لبنیات مربوط به وجود ترکیباتیِ به نام بازدارنده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین در این محصولات می‌باشد.

بیشتر بخوانید:

بازدارنده‌های آنزیم مبدل آنژیوتانسین در پروتئین آب پنیر با نام لاکتوکینینز شناخته می‌شوند. چندین مطالعۀ حیوانی نشان داده‌اند که این ترکیبات اثر مثبتی در کاهش فشار خون دارند.

درمان دیابت نوع ۲

دیابت نوع ۲ عارضه‌‌ای مزمن است که با قند خون بالا و عملکرد ناقص انسولین در بدن شناخته می‌شود. یافته‌ها نشان می‌دهند که پروتئین آب پنیر در کنترل قند خون موثر بوده و سطح انسولین و حساسیت به اثرات آن در بدن را افزایش می‌دهد.

پروتئین آب پنیر در مقایسه با سایر منابع پروتئین نظیر سفیدۀ تخم‌مرغ یا ماهی، در کنترل دیابت موثرتر است.

سایر خواص پروتئین آب پنیر

  • کمک به کاهش التهاب
  • مفید برای درمان بیماری روده ملتهب
  • تقویت آنتی‌اکسیدان‌های دفاعی بدن
  • اثرات مفید بر روی چربی خون
  • بسیار سیرکننده است و به کاهش گرسنگی کمک می‌کند
  • کمک به کاهش وزن

عوارض جانبی و میزان مصرف

میزان مصرف توصیه‌شده برای پروتئین آب پنیر معمولا بین ۲۵ تا ۵۰ گرم (۱ تا ۲ اسکوپ) در روز است. البته برای مصرف صحیح حتما دستورالعمل درجه شده بر روی بستۀ مکمل را مطالعه کنید.

فراموش نکنید که مصرف زیاد پروتئین هیچ فایده‌ای ندارد، زیرا بدن تنها قادر است مقدار محدودی از پروتئین را در یک زمان مشخص استفاده کند.

مصرف زیاد پروتئین می‌تواند منجر به بروز مشکلات گوارشی نظیر حالت تهوع، درد، نفخ، گرفتگی و اسهال شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.