دستگاه های لاغری بی ارزش و ناکارآمد

0

آمار و ارقام چاقی در سراسر جهان بسیار نگران‌کننده است. بیش از یک‌سوم بزرگسالان در ایالات‌متحده از چاقی مفرط رنج می‌برند و کمتر از نیمی از جمعیت آمریکا به اندازۀ کافی ورزش نمی‌کنند. دلیل کم‌تحرکی هرچه که باشد – از کمبود وقت گرفته تا نداشتن پول کافی – به نظر می‌رسد که بسیاری از مردم جهان از حفظ قدرت و سلامت بدن فاصله دارند. یکی از روش‌های رایج برای لاغری، استفاده از دستگاه های لاغری است. اما آیا تمام این دستگاه‌ها ارزش پول شما را دارند؟

محبوب‌ترین عبارت اینترنتی مرتبط با کاهش وزن که توسط مردم جستجو می‌شود، «کاهش وزن سریع» است. در بسیاری از موارد مردم برای رسیدن به هدفشان به دنبال رژیم‌های سخت و استفاده از دستگاه های لاغری می‌روند.

یک صنعت کامل به لوازم جانبی مرتبط با تناسب اندام و لاغری اختصاص داده شده است. این محصولات ادعا می‌کنند که در سوزاندن کالری بیشتر، ساخت عضلات، و تناسب اندام به شما کمک خواهند کرد. مردم حاضر هستند که پول خوبی برای این محصولات خرج کنند، اما آیا این دستگاه های لاغری حقیقتا موثرند؟

هدست مدیوس – Modius headset

مدیوس ادعا می‌کند که همه‌چیز به ذهن شما مربوط است. این شرکت مدعی است که هدست جدیدش به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر بدویید، بیشتر دوچرخه‌سواری کنید، تمرین شدیدتری داشته باشید و حتی وزن بیشتری کمک کنید. تمام این امکانات ۴۹۹ دلار برای شما خرج دارند.

بررسی: در حال حاضر مطالعات به اندازه‌ای نبوده‌اند که این ادعاها را تایید کنند. از آنجایی که معمولا مردم بعد از شش ماه دوباره با افزایش وزن مواجه می‌شوند، مطالعۀ ۱۶ هفته‌ای این شرکت اجازه نمی‌دهد تا زمان بیشتری برای بررسی نتایج درازمدت انجام بگیرد.

بیشتر بخوانید:

لباس سونا – Sauna suits

این نوع لباس توسط کارخانه‌های مختلفی تولید می‌شود. طراحی لباس سونا به منظور حبس حرارت بدن و افزایش دمای هسته‌ای بدن در طول تمرین ورزشی است. برندهایی نظیر Kutting Weight ادعا می‌کنند که پوشیدن این لباس‌ها در هنگام ورزش کردن باعث افزایش سوخت‌وساز شده و به کاهش وزن کمک می‌کند.

بررسی: عرق ریختن چندان باعث افزایش تعداد کالری‌های سوزانده‌شده نمی‌شود و این لباس‌های سونا ۷۰ دلاری ممکن است باعث کمبود آب بدن یا خستگی ناشی از گرما شوند.

کمربند لاغری فلکس – The Flex Belt

این شرکت ادعا می‌کند که کمربند لاغری‌اش برای افرادی که سرشان شلوغ است و زمان انجام ورزش را ندارند، می‌تواند یک جایگزین خوب و موثر برای تمرین دادن عضلات شکم باشد. سیگنال‌های الکترونیکی این کمربند عصب‌ها را تحریک کرده و باعث انقباض و شل شدن عضلات می‌شوند.

بررسی: این کمبرند می‌تواند ضمیمه‌ای بر تمرین‌های قدرتی شکم باشد، اما به هیچ‌وجه جایگزینی برای آنها نیست. دکتر آرون راجارام، جراح ارتوپدی که در ورزش تخصص دارد می‌گوید: «ظاهر عضلات شکم بسیار به رژیم غذایی وابسته هستند. این کمربند می‌تواند به همراه یک رژیم صحیح و انجام تمرین‌های شکم، تا حدودی باعث تحریک عضلات شود.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.